^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


hala otwarcie 02Wczoraj uroczyście oddano do użytkowania halę sportową w Nowym Żmigrodzie. Na terenie przylegającym do Gminnego Przedszkola w Nowym Żmigrodzie powstał jednokondygnacyjny budynek z pełnowymiarowymi boiskami do piłki ręcznej i nożnej halowej, siatkówki, tenisa ziemnego oraz koszykówki. Inwestycja, na którą pozyskano 2 900 000,00 zł dofinansowania, realizowana była przez dwa lata i kosztowała 4 194 870,00 zł. W godzinach lekcyjnych obiekt będzie służył głównie uczniom miejscowej szkoły podstawowej i średniej, a popołudniami także klubom sportowym i mieszkańcom.

Czytaj więcej...

Od 2003 roku  Konkurs organizowany jest przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz  Państwową Inspekcją Pracy. W 2018 roku jednym z organizatorów jest również Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.XVI Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne uzyskał Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości 1918-2018.

Czytaj więcej...

jako w niebie

„Jako w niebie, tak i w Komańczy” – dokument fabularyzowany przedstawiający historię internowania Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Komańczy wyświetlony zostanie 22 lutego na Hali Sportowej w Nowym Żmigrodzie o godz. 18.

Zapraszają: Wójt Gminy Grzegorz Bara oraz Producent Filmu Bogdan Miszczak.

Wstęp wolny.

***
„Jako w niebie, tak i w Komańczy”
produkcja: TV Obiektyw,
gatunek: dokument fabularyzowany,
reżyseria: Maciej Wójcik i Bogdan Miszczak,
w rolach głównych: Marek Kalita, Aleksandra Popławska, Jerzy Trela.

Zobacz zwiastun filmu

jpkKrajowa Administracja Skarbowa oraz Ministerstwo Finansów zapewniają pomoc dla przedsiębiorców, którzy do 26 lutego 2018 r. składają pierwszy JPK_VAT za styczeń br. Od 14 do 23 lutego wyznaczeni pracownicy urzędów skarbowych będą wyjaśniać, jak tworzyć JPK_VAT i korzystać z aplikacji e-mikrofirma. Dodatkowo w soboty 17 i 24 lutego w godzinach 9.00–13.00 urzędy skarbowe uruchomią dyżury dla mikroprzedsiębiorców. Czynna będzie też infolinia KIS 801 055 055 lub 22 330 03 30.

Czytaj więcej...

CMYK Utworz podpisz i przeslij JPK VAT 1Od 1 stycznia 2018 r. ewidencje na potrzeby VAT, również te prowadzone dotychczas w wersji papierowej, należy prowadzić wyłącznie w wersji elektronicznej i przesyłać jako JPK_VAT do Ministerstwa Finansów.

DSC09308Zawiadamia się mieszkańców gminy Nowy Żmigród,
że w miejscowości Skalnik został wyłapany bezdomny pies

Osoba, której zaginął pies lub osoba chętna do jego adopcji
proszona jest o kontakt z Urzędem Gminy w Nowym Żmigrodzie − pok. nr 23,
II piętro, tel. 13 44 82 620 lub z Lecznicą Weterynaryjną
− ul. Basztowa 5, 38-230 Nowy Żmigród, tel. 13 44 15 621.

Czytaj więcej...

luty 2018> Prawie 774 tys. zł dofinansowania na budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

> Rozpoczął sie remont Ośrodka Zdrowia w Nienaszowie

> Prace przy budowie kanalizacji w Starym Żmigrodzie trwają

> W szkołach uroczyście świętowano Dzień Babci i Dziadka

> Koncert kolęd i pastorałek w GOK

> Dominika Jędrzejczyk-Wielgosz, czyli osoba „czarno-biała” pisze ikony pełne kolorów

> Bezpłatne leki dla seniora (75+)

> Porady ogrodnicze na luty

> Styczeń w UKS „Tempo” Nienaszów

> Drogi i szlaki Żmigrodczyzny. Część 1. Okres staropolski do 1772 roku

„Region Żmigrodzki” nr 2/18/181

Ferie zimowe na Podkarpaciu rozpoczęły się 29 stycznia, jednak planując atrakcje na ten czas nikt nie spodziewał się nadejścia prawdziwej zimy. W tym roku Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych realizując cele związane ze zwiększeniem dostępności do alternatywnych form spędzania wolnego czasu oraz propagowaniem zdrowego stylu życia zaplanowała dla starszych uczniów szkół podstawowych z terenu gminy, zamiast zajęć na stoku narciarskim, wyjazdy na basen. Z oferty skorzystało 37 osób.

Czytaj więcej...

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy