^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Z inicjatywy Alicji Rysz – Radnej Gminy Nowy Żmigród oraz sołtysów: Jolanty Wygnał (Sadki) i Dawida Kmiecika (Grabanina) 3 lutego (sobota) w sali Domu Ludowego w Sadkach odbyła się zabawa karnawałowa dla dzieci z Sadek, Toków i Grabaniny.

Głównym celem balu było zapewnienie zdrowego i kreatywnego wypoczynku dla dzieci. Przybyło na niego wraz z rodzicami ponad czterdzieścioro dzieci w wieku do 12 lat. Pomimo wielu obowiązków, Wójt Gminy Nowy Żmigród Grzegorz Bara oraz Zastępca Wójta Radosław Kujawski, a także Przewodnicząca KGW Pani Dorota Romanek, zaszczycili swoja obecnością najmłodszych mieszkańców gminy.

Oprócz szalonych tańców prowadzonych przez wodzireja Grzegorza Buczyńskiego, dzieci brały udział w pracach plastycznych, licznych konkursach i grach prowadzonych przez Katarzynę Musiał oraz Angelikę Wygnał. W czasie zabawy wybrano Króla i Królową Balu, którzy za swój pomysłowy strój otrzymali nagrody ufundowane przez Alicję Rysz.

Innym ciekawym i wymagającym konkursem był indywidualny konkurs taneczny dla uczestników balu. Najlepsza para taneczna otrzymała nagrodę ufundowaną przez Państwa Barbarę i Zenona Wiklowskich. Nagrody w pozostałych konkursach zostały zakupione ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Żmigrodzie oraz przez sołtysów i radną.

Pyszne i liczne posiłki przygotowywane przez niezastąpione Panie z KGW Sadki, przy współpracy z KGW Toki, dodawały najmłodszym sił do uczestnictwa w dalszych zabawach i konkursach. Szczególne podziękowania należy skierować do głównego inicjatora tej cyklicznej już imprezy, czyli do Radnej Alicji Rysz, która swoją kreatywnością i chęcią działania potrafiła połączyć w jednym celu wiele osób.

Środki finansowe na organizację balu tj.: zakup nagród, niezbędnych materiałów biurowych oraz wyżywienie, przekazała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Żmigrodzie.

W tym miejscu należy także podziękować sponsorom, którzy ufundowali owoce oraz nagrody na rzecz organizacji balu. Byli to:
– Pan Robert Buratyn – właściciel sklepu „Witaminka” w Nowym Żmigrodzie,
– Państwo Barbara i Zenon Wiklowski – właściciele Sklepu „Kubuś” w Nowym Żmigrodzie.

Podziękowania należą się też Paniom, które pomagały w kuchni: Teresie Dziadosz, Urszuli Musiał, Zuzannie Hućko oraz Joannie Kucza.

IMG 1113

DSC04859

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy

Informacje o wyłączeniach prądu

  • Informacje o wyłączeniach prądu