^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Mszą świętą w intencji matek rozpoczęły się gminne obchody Dnia Matki, które w tym roku odbyły się 5 czerwca w Nienaszowie. Po mszy zaproszeni goście przeszli do domu ludowego na część oficjalną spotkania, które poprowadziła Prezes Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich Gminy Nowy Żmigród – pani Maria Adamska.

Czytaj więcej...

W niedzielne popołudnie odbył się II Powiatowy Przegląd Zespołów Śpiewaczych. Na scenie żmigrodzkiego rynku wystąpiło 8 zespołów folklorystycznych z terenu powiatu jasielskiego: Liwoczanie (gmina Brzyska), Magurzanki (gmina Nowy Żmigród), Pogórzanie (gmina Kołaczyce), Potakowianki (gmina Tarnowiec), Trzcinicoki (gmina Jasło), Wilsznia (gmina Krempna), Zarzeczanki (gmina Dębowiec) i Żmigrodzanie (gmina Nowy Żmigród).

Czytaj więcej...

17 marca po raz czwarty na terenie gminy Nowy Żmigród odbył się Konkurs Tradycyjnych Wyrobów Wielkanocnych zorganizowany przez Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich Gminy Nowy Żmigród pod patronatem Wójta Gminy. Jego celem było kultywowanie tradycji związanych z Świętami Wielkanocnymi oraz rozwijanie pomysłowości w ozdabianiu palm wielkanocnych i pisanek. W tym roku konkurs obył się w domu ludowym w Sadkach.

Czytaj więcej...

31 maja w Łężynach odbył się Powiatowy Przegląd Zespołów Śpiewaczych. Na miejscowej scenie wystąpiło 8 zespołów z terenu powiatu jasielskiego: Dworzanie, Magurzanki, Liwoczanie, Pogórzanie, Potakowianki, Trzcinicoki, Wilsznia i Zarzeczanki.

Czytaj więcej...

W wtorek, 26 maja w Łysej Górze odbyły się gminne obchody Dnia Matki. Na uroczystości wręczono zasłużonym matkom podziękowania za trud włożony w wychowanie dzieci oraz przekazano słowa uznania za społeczną i bezinteresowną działalność w sołectwie i Kole Gospodyń Wiejskich.

Czytaj więcej...

przegląd zespołów plakat final2Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich Gminy Nowy Żmigród
oraz Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Żmigrodzie
zapraszają na

POWIATOWY PRZEGLĄD ZESPOŁÓW ŚPIEWACZYCH

31 maja 2015 r. (niedziela)
scena plenerowa obok domu ludowego w Łężynach

Wystąpią zespoły:
Potakowianki
− Dworzanie
− Zarzeczanki
− Liwoczanie
− Wilsznia
− Magurzanki
− Trzcinicoki
− Pogórzanie

 

Zbliża się Wielkanoc – najważniejsze święta w tradycji chrześcijańskiej, niezwykle barwne, o bogatej tradycji, którym towarzyszy wiele obrzędów. W nastrój tych świąt wprowadził mieszkańców naszej gminy finał Konkursu Tradycyjnych Wyrobów Wielkanocnych Wielkimi Krokami Zbliża się Wielkanoc..., zorganizowany przez Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich Gminy Nowy Żmigród pod patronatem Wójta Gminy, który odbył się 26 marca w domu ludowym w Tokach.

Czytaj więcej...

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy