• 1.jpg
  • WWW-2.jpg
  • WWW-3.jpg
  • WWW-5.jpg
  • WWW-6.jpg
  • WWW-8.jpg
  • WWW-11.jpg
  • WWW-13.jpg
  • WWW-17.jpg
  • WWW-19.jpg
  • WWW-20.jpg

Wójt Gminy Nowy Żmigród Pan Grzegorz Bara, wraz z Przewodniczącym Komisji Budżetu, Finansów, Planowania i Regulaminowej Rady Gminy i Sołtysem Kątów Panem Tadeuszem Źrebcem, wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, tj. z Wicemarszałkiem Panem Piotrem Pilchem i Wiceprzewodniczącym Sejmiku Panem Wojciechem Zającem.

Spotkanie Urząd Marszałkowski
Spotkanie przedstawicieli Gminy Nowy Żmigród i Województwa Podkarpackiego w sprawie wyzwań związanych z infrastrukturą dróg wojewódzkich na terenie Gminy Nowy Żmigród. Fot. UM Województwa Podkarpackiego.

Tematem rozmów była infrastruktura dróg wojewódzkich przebiegających przez teren naszej gminy oraz związane z tym zagadnienia płynności i bezpieczeństwa ruchu pojazdów i pieszych.

Kolejnym ważnym efektem dobrej współpracy Gminy z Województwem, jest podjęta w dniu 12 marca 2024 roku uchwała Zarządu Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, w sprawie przyjęcia planu realizacji przebudów dróg wojewódzkich w 2024 roku.

Uchwała przebudowa dróg Strona 1
Uchwała Nr 575/12316/24 Zarządu Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie z dnia 12 marca 2024 r. w sprawie przyjęcia planu realizacji przebudów dróg wojewódzkich w 2024 roku.

W myśl uchwały, Zarząd Województwa przeznacza na przebudowy dróg wojewódzkich na terenie naszej Gminy w roku bieżącym aż 3 mln zł, przy deklarowanym udziale własnym gminy na poziomie 300 tys. zł. W ramach środków dokończona zostanie przebudowa drogi wojewódzkiej w Kątach na odcinku do mostu, a także za mostem w kierunku Krempnej.

Uchwała przebudowa dróg Strona 2
Załącznik do Uchwały Nr 575/12316/24 Zarządu Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie z dnia 12 marca 2024 r. w sprawie przyjęcia planu realizacji przebudów dróg wojewódzkich w 2024 roku.

Istotnym zagadnieniem poruszonym przez przedstawicieli naszej gminy, była zgłaszana przez Państwa – mieszkańców gminy, a także przez radnych i sołtysów – sprawa budowy chodników przy drogach wojewódzkich. Wierzymy, że dzięki dobrej współpracy z wiarygodnym partnerem jakim jest Województwo Podkarpackie uda nam się wkrótce zrealizować również te zadania.

W imieniu żmigrodzkiego samorządu dziękujemy Panom Piotrowi Pilchowi – Wicemarszałkowi Województwa Podkarpackiego i Wojciechowi Zającowi - Wiceprzewodniczącemu Sejmiku Województwa Podkarpackiego, za wsparcie dla najistotniejszych dla gminy i jej mieszkańców zadań.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.