^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


projekt aktywni+PROJEKT „ReAktywacja – Seniorzy z pasją” współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025. Edycja 2023.

Czytaj więcej...

W minioną sobotę w Kątach odbył się Gminny Dzień Matki. Spotkanie było okazją by podziękować matkom za ich poświęcenie i bezgraniczną miłość okazywaną każdego dnia swoim dzieciom, a także za społeczną działalność na rzecz swoich miejscowości.

Czytaj więcej...

 Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich Gminy Nowy Żmigród oraz współorganizatorzy

zapraszają na

III Powiatowy Przegląd Zespołów Śpiewaczych

4 czerwca 2017 r.

Nowy Żmigród, Rynek, godz. 15.00

15:00 − rozpoczęcie imprezy
15:05 − zespół POGÓRZANIE
15:30 − zespół LIWOCZANIE
16:00 − zespół WILSZNIA
16:30 − zespół LISOWIANKI
17:00 − zespół POTAKOWIANKI
17:30 − zespół MAGURZANKI
18:00 − zespół ZARZECZANKI + kabaret
18:30 − zespół KAŚKA
19:00 − zespół ŻMIGRODZANIE
19:30 − zespół TRZCINICOKI

Mszą świętą w intencji matek rozpoczęły się gminne obchody Dnia Matki, które w tym roku odbyły się 5 czerwca w Nienaszowie. Po mszy zaproszeni goście przeszli do domu ludowego na część oficjalną spotkania, które poprowadziła Prezes Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich Gminy Nowy Żmigród – pani Maria Adamska.

Czytaj więcej...

W niedzielne popołudnie odbył się II Powiatowy Przegląd Zespołów Śpiewaczych. Na scenie żmigrodzkiego rynku wystąpiło 8 zespołów folklorystycznych z terenu powiatu jasielskiego: Liwoczanie (gmina Brzyska), Magurzanki (gmina Nowy Żmigród), Pogórzanie (gmina Kołaczyce), Potakowianki (gmina Tarnowiec), Trzcinicoki (gmina Jasło), Wilsznia (gmina Krempna), Zarzeczanki (gmina Dębowiec) i Żmigrodzanie (gmina Nowy Żmigród).

Czytaj więcej...

17 marca po raz czwarty na terenie gminy Nowy Żmigród odbył się Konkurs Tradycyjnych Wyrobów Wielkanocnych zorganizowany przez Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich Gminy Nowy Żmigród pod patronatem Wójta Gminy. Jego celem było kultywowanie tradycji związanych z Świętami Wielkanocnymi oraz rozwijanie pomysłowości w ozdabianiu palm wielkanocnych i pisanek. W tym roku konkurs obył się w domu ludowym w Sadkach.

Czytaj więcej...